Staff Directory

Please use this form to find contact information for a specific PSESD employee. If you are not sure who to contact, please use our contact form.

All Staff Directory

1 2 3 14 > showing 1 - 30 of 412 constituents

Mariam Abdulahi

Departments: EHS Educare
Occupation: Infant/Toddler Assistant Teacher

Jesse Acosta

Departments: Multilingual Services
Occupation: DLL Coach

Brandon Adams

Departments: ReLife School
Occupation: Behavior and Education Support Specialist

Yesenia Aguilar

Departments: Educare
Occupation: Assistant Teacher, Infant/Toddler

Nasarin Ahmed

Departments: LTFS/Prevention Intervention
Occupation: Consultant, School Safety & Threat Assessment

Ann Airey

Departments: Early Learning
Occupation: Executive Assistant

Mustafa Al Nuaimi

Departments: Facilities - Educare
Occupation: Custodial Maintenance Technician

Amy Alexander

Departments: Early Learning
Occupation: Sr. Coordinator, Disabilities

Patrick Alfonso

Departments: Facilities
Occupation: Conference Center Coordinator

Asmaa Almaamar

Departments: Educare
Occupation: Assistant Teacher

Adnan Al-Musawi

Departments: Facilities
Occupation: Custodial Maintenance Technician

Denise Altheimer

Departments: Human Resources
Occupation: Executive Executive Director of HR & OD

Angelica Alvarez

Departments: LTFS- Postsecondary
Occupation: Manager Postsecondary Success

Ernie Alvarez

Departments: Facilities
Occupation: Tec Custodial Maintenance

Someireh Amirfaiz

Departments: Board of Directors
Occupation: Board Member: District 3 Districts Represented: Issaquah, Bellevue, Mercer Island, Seattle (Central, South)

Tammie Anderson

Departments: EL Food Services
Occupation: Assistant Cook

Carrie Angle

Departments: Workers' Compensation Trust and Unemployment Pool
Occupation: WCT Fiscal

Erika Anton

Departments: ReLife School
Occupation: Behavior & Education Support Specialist

Michael Arboit

Departments: Transportation
Occupation: Bus Driver

Cameryn Ariola-Moku

Departments: Early Learning
Occupation: Program Specialist

Paola Armendariz

Departments: Workers' Compensation Trust and Unemployment Pool
Occupation: Claims Specialist

Wendy Armour

Departments: Educare/Renton
Occupation: Director Learning Communities

Naveed Badri

Departments: LTFS – Puget Sound College & Career Network
Occupation: ‪College and Career Network Manager

Ariana Baena-Estrada

Departments: ReLife School
Occupation: Behavior & Education Support Specialist

Aida Bahtanovic

Departments: EL Food Services
Occupation: Cook

Margaret Balderama

Departments: LTFS/Prevention Intervention
Occupation: Student Assistance Specialist

Alejandra Barrera-Pallares

Departments: Early Learning
Occupation: Preschool Teacher

Nikki Battles

Departments: Facilities
Occupation: Program Specialist

Greg Bawden

Departments: Board of Directors
Occupation: Board Member: District 4: Lake Washington, Northshore, Riverview, Skykomish

Tiffany Becker

Departments: Transportation
Occupation: Bus Driver